Fakte

10 veturat më të shtrenjta në botë për vitin 2018 – (Foto)

Shkruar nga Faktoman

Përderisa shumica e prodhuesve të veturave kërkojnë ‘recetën’ për vetura sa më të mira dhe me çmime të arsyeshme, tregu i veturave super të shpejta dhe super të shtrenjta, është po aq ambicioz, transmeton faktoman.

Çdo vit kompani sikurse Lamborghini, Ferrari, Aston Martin, garojnë që të prodhojnë një veturë sa më ekscentrike, për të cilën nuk pyetet për çmim, ndërsa konkurrencën e rrisin edhe disa prodhues më pak të njohur. Ne ju prezantojmë listën e dhjetë veturave më të shtrenjta për vitin 2018, ku më e lira kushton së paku një milionë dollarë.

 

1. Lamborghini Veneno Roadster 4,5mil$
Image
2. Aston Martin Valkyrie 3,2mil$
Image
3. Bugatti Chiron 2,7mil$
Image
4. Pagani Huayra Roadster 2,4mil$
Image
5. Ferrari LaFerrari Aperta 2,2mil$
Image
6. Koenigsegg Regera 2mil$
Image
7. Zenvo TS1 1,9mil$
Image
8. Mazzanti Evantra Millecavalli 1,2mil$
Image
9. Arash AF10 Hybrid 1,2mil$
Image
10. McLaren Senna 1 mil $
Image