Receta Gatimi Shëndet

Konsumoni këto lëngje para gjumit dhe humbni peshë

Shkruar nga Faktoman

Në rast se nuk e keni ditur, janë disa lëngje natyrale që na ndihmojnë që të jemi më të hollë dhe për më tepër na bëjnë që të jemi plot energji.

Më poshtë shihni dy lëngje krejtësisht natyrale që ju ndihmojnë që të humbni peshë

Lëngu me tranguj

Përbërësit:

1 trangull

Një grusht me majdanoz

1 limon

1 lugë gjelle xhenxhefil i grirë

1 lugë gjelle lëng aloe vera

Gjysmë gote ujë

Si ta përgatisni këtë lëng?

Përzieni të gjithë përbërësit dhe konsumojeni këtë pije para se të flini. Mund ta konsumoni këtë pije për një muaj me radhë e më pas të bëni një pauzë. Nëse keni nevojë sërish që të humbni peshë, niseni sërish konsumimin e këtij lëngu.

Lëngu me tranguj dhe lime (limon të gjelbër)

Përbërësit:

1 lime (limon i gjelbër)

2 tranguj

1 portokall i madh

Mjaltë, sipas shijes

Mint, sipas shijes

1 l ujë mineral

Si ta përgatisni këtë lëng?

Vendoseni një trangull në mikser (blender) dhe tjetrin priteni në rrathë. Shtrydheni lëngun nga lime dhe nga portokalli. Përzieni trangujt, lëngun e lime dhe portokallit dhe mjaltin. Shtoni ujin mineral dhe nëse doni, hidhini gjethet e mintit, nëse doni.