Kuriozitete

Çifti kinez martohet në 180 metra lartësi (Foto)

Shkruar nga Faktoman

Nëntë gushti është Dita e Shën Valentinit në Kinë dhe një çift vendosi që t’i jap fund beqarisë në një mënyrë shumë unike.

Ata vendosën që të martohen shumë lart prej tokës… në urën e xhamit Shiniuzhai në provincën Pingjiang.

Çifti i porsamartuar, që gjendeshin rreth 180 metra lart në kohën kur u kurorëzuan nuk patën aspak frikë.

Kohët e fundit ura e qelqit në Kinë është bërë shumë e famshme, sa e frikshme aq edhe argëtuese për shumë turistë.

3-76

4-49

5-43