Receta Gatimi

Tatlia për Bajram

Shkruar nga Faktoman

Përbërësit

1 margarinë ose gjalpe
1 vezë
2 luge jogurt
2 luge bollgur
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
miell
arra
PËR SHERBET
3 gota sheqer
3 gota ujë
gjysme limon
1
Fillimisht në një tenxhere i derdhim përbërësit e sherbetit dhe i përziejmë në temperaturë mesatare, pas vluarjës e largojmë dhe e lëmë të ftohet.

2
Për brum, të gjithë përbërësit përveç miellit i derdhim në një enë dhe i përziejmë, dalë nga dalë ia shtojmë miellin dhe do ta përfitojmë një brumë të butë.

3
Nga brumi ndajmë copa të vogla dhe në enën e nerendës e hapim, ia vendosim arrat dhe e bëmë në formë të rolës.

4
Tatlia i rëndisim në tepsi dhe i vëmë në furrë për pjekje, pas pjekjës ia derdhim sherbetin dhe pluhurin e festekut.

5
Ju bëftë mirë!