Kuriozitete

“Kjo është arsyeja pse nuk u martova me një shqiptare”, Cana rrëfen historinë me gruan italiane

Shkruar nga Faktoman

Ish-kapiteni i Kombëtares që pas ndeshjes me Italinë vari në gozhdë takat e futbollit, ka folur sot në emisionin e mëngjesit “Wake Up” rreth karrierës së tij dhe jetës familjare.

Cana është rrëfyer edhe për lidhjen me bashkëshorten e tij italiane, të cilën e quajnë Monika.

Loriku u shpreh:

Në fillimet tona nuk e kisha menduar që lidhja jonë do të zgjaste, pasi në fillim i kisha thënë Monikës që do të martohesha me shqiptare.”

Por, pas shumë vitesh bashkëjetesë dhe insistimit të Monikës për t’i lënë gjërat të rrjedhin vetë, sot Cana dhe italiania janë të martuar dhe kanë edhe një djalë, me të cilin ish-numri 5 i Kombëtares doli në fushën e “Loro Boriçit” këtë të hënë.

Edhe pse i rezervuar rreth jetës së tij private, Lorik Cana pas përpjekjeve nga drejtuesit e emisionit që e pyetën se ku e kishte dhënë puthjen e parë, ai u shpreh thjesht: Në një vend romantik!